(Powrót)
 
JULIUSZ MULTARZYŃSKI

        Artysta fotografik. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF), Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych (ZaiKS), Dolnośląskiego Stowarzyszenia Fotografików i Twórców Audiowizualnych (DSFiTA) oraz Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP). Absolwent Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Studium Fotografii i Filmu przy Ministerstwie Kultury. Od 1983 roku współpracuje z Teatrem Wielkim - Operą Narodową i innymi polskimi scenami operowymi, z Filharmonią Narodową, Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i wieloma instytucjami kultury. Jest autorem albumów fotograficznych "Balet w Polsce", "Mój Verdi" (w 100 rocznicę śmierci kompozytora) i "Dyrygenci-alfabet ekspresji".
        Autore wielu indywidualnych wystaw fotograficznych m. in. w Japonii, Niemczech, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, Tajwanie i najważniejszych ośrodkach muzycznych w Polsce. Jego zdjęcia są często publikowane w prasie polskiej i zagranicznej, wykorzystywane w plakatach, kalendarzach, książkach i encyklopediach oraz na okładkach płyt. Zdobywają nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Posiada tytuł Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, a jego biografię opublikowała w 1997 roku szwajcarska "Międzynarodowa Encyklopedia Fotografów od 1839 do współczesności".
        Należy do artystów najścislej współpracujacych z Miedzynarodowym festiwalem "Chopin w barwach jesieni". W roku 1998 trafiła do Antonina jego głośna wystawa "Viva Opera". Od tego czasu Multarzyński nie tylko prezentuje tu swoją sztukę, ale też co roku fotografuje szczegółowo ten festiwal wzbogacając jego kronikę o cenne reportaże. W roku 2003 miał kolejna wystawę pt. "Antonin. Chopin. Muzyka" prezentowaną nie tylko w Antoninie na galeriach pałacu myśliwskiego, ale też w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W tym roku (2008) przygotował dla Antonina, wspólnie z prof. Małgorzatą Komorowską wystawę "Marcella Sembrich-Kochańska - w 150. rozcnicę urodzin".