............................................................................................................................................................................................
 
..................................................................
           INNE AKTYWNOŚCI
..................................................................
 
   
Stowarzyszenie "Wielkopolskie Centrum Chopinowskie - Antonin" w Ostrowie Wielkopolskim
(Powrót)
54 Ogólnopolski Rajd "Jesień Chopinowska" Antonin, Pałac Myśliwski Książąt Radziwiłłów, 13/9 2015, 15:00

                       

Arkadiusz Hylewski

Ukończył Akademię Muzyczną im.K.Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec prof. Luby Czajkowskiej. Po studiach zdobywał nowe umiejętności na licznych kursach muzycznych. W latach 1997-1999 przebywał w Portugalii, gdzie grał w orkiestrze "Filharmonica das Beiras". Wielokrotnie jeździł na tournee artystyczne z orkiestrą Grosse Oper Poland pod dyrekcją Marka Tracza m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Belgii, Norwegii. Współpracował m.in. z Operą Wrocławską i uczestniczył w superprodukcjach w Hali Ludowej we Wrocławiu a także w Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Francji, Wielkiej Brytanii, na Cyprze oraz na Tajwanie. Współpracował również z Orkiestrą Kameralną "Leopoldinum"; z orkiestrą Filharmonii Opolskiej i Zielonogórskiej, Legnicką, Orkiestrą Symfoniczną "Europera" (koncerty w Gorlitz i Wrocławiu) aktualnie gra w Orkiestrze Filharmonii Kaliskiej. Jako kameralista koncertował w Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Norwegii i Hiszpanii. Przez kilka lat cyklicznie był solistą w europejskim show-varietee PALAZZO. Wielokrotnie brał udział w realizacji produkcji multimedialnych, związanych z promocją Regionu Dolnego Śląska (nagrania muzyczne ) na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu. Gra koncerty kameralne z kwartetem smyczkowym , którego jest liderem a w 2008 roku wziął udział w Festiwalu Muzyki Żydowskiej we Wrocławiu- wspólny koncert z klarnecistą Wojciechem Mrozkiem Aranżuje i komponuje własne utwory na kwartety smyczkowe. Swoje utwory publikuje za pośrednictwem Wydawnictwa Muzycznego NUTY.PL Jest Członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. W 2009 roku otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury w 2009 roku, Nagrał płytę z własnymi aranżacjami i kompozycją zatytułowaną "Libiamo Libiamo czyli klasyka znana i lubiana w aranżacjach na smyczki.", Wrocławiu. Gra koncerty kameralne z kwartetem smyczkowym , którego jest liderem a w 2008 roku wziął udział w Festiwalu Muzyki Żydowskiej we Wrocławiu- wspólny koncert z klarnecistą Wojciechem Mrozkiem Aranżuje i komponuje własne utwory na kwartety smyczkowe. Swoje utwory publikuje za pośrednictwem Wydawnictwa Muzycznego NUTY.PL Jest Członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków. W 2009 roku otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury w 2009 roku, Nagrał płytę z własnymi aranżacjami i kompozycją zatytułowaną "Libiamo Libiamo czyli klasyka znana i lubiana w aranżacjach na smyczki."

Łukasz Kryjom

Łukasz Kryjom Urodził się 2 listopada 1981r. W 1996 roku rozpoczął naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Ostrowie Wielkopolskim. W lutym 1998r. otrzymał III nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Antoninie. Kilka miesięcy póżniej uczestniczył w III Letnim Kursie Muzyki Solowej i Kameralnej "Karol Szymanowski in memoriam" w Zakopanem prowadzonym przez prof. Wandę Wiłkomirską i prof. Rudolfa Meistera. W roku 1999 upamiętniającym 150 rocznicę śmierci Fryderyka Chopina wystąpił wraz z aktorką Joanną Szczepkowską podczas XVI Konfrontacji Chopinowskich w Antoninie, a rok póżniej dał trzy recitale złożone z utworów Fryderyka Chopina na światowej wystawie EXPO 2000 w Hannoverze. Od wielu lat uczestniczy w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych w Dusznikach Zdroju, gdzie pracował pod kierunkiem znakomitych rosyjskich pedagogów - prof. Tatiany Szebanowej i prof. Wiktora Mierżanowa. W grudniu 2004 roku został finalistą I Międzyuczelnianego Konkursu im. Miłosza Magina w Łodzi. Koncertuje na terenie całego kraju m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Poznaniu, Inowrocławiu, Dusznikach Zdroju, Szafarni, Antoninie, Ostrowie Wielkopolskim. Występował w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw, a także w programie pierwszym i drugim Telewizji Polskiej. Pianista dwukrotnie otrzymał honorowy tytuł "Młodego Artysty", przyznany przez Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie pianistyki i kompozycji. W swoim repertuarze posiada utwory Bacha, Mozarta, Beethovena, Chopina, Liszta, Rachmaninowa, Skriabina, Szostakowicza, Bartoka, Magina i in. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jarosława Drzewieckiego i prof. Tatiany Szebanowej.